Tennessee high school boys, girls all-state teams 2021

The Tennessee Sports Writers Association has released its high school girls and boys all-state wrestling teams.

GIRLS

103 pounds: Ella’lina Gonzalez, Clarksville, So.; Divine Desilets, Tullahoma, Sr.; Rylee Lent, Independence, So.; Anna Fisher, Alcoa, Sr.

112: Jenna Baines, Greeneville, Fr.; Betsy Nations, Collierville, Jr.; Grace Elliott, Siegel, Jr.; Amanda Thomason, Cheatham County, Fr.

119: Roseanna Vaughn, Clarksville Northwest, Jr.; Annalynn Rakett, Clarksville Academy, Jr.; Jennifer Pranouphong, LaVergne, Sr.; Gabriella Rincon, Heritage, Fr.

125: Monteria Bigsby, Riverdale, Sr.; Baylee Peterson, Independence, So.; Katelynn Hernandez, Clarksville Northwest, So.; Aeliyha Threed, Stone Memorial, Sr.

132: Rontaysia Payne, Dickson County, Sr.; Haley Redmond, Gibbs, So.; Addie Stadler, David Crockett, Sr.; Erica Moore, Brentwood, Jr.

140: Jailynn Tindall, Carter, Jr.; Bryce White, Cane Ridge, Jr.; Brooklyn Long, Independence, So.; Brette Spink, Clarksville Northwest, Jr.

150: Maggie Graham, Bartlett, So.; Elizabeth Champion, Tullahoma, Sr.; Genesis Gilmore, Montgomery Central, So.; Kierra Blevins, Bearden, So.

160: Brielle Bissonette, Clarksville, Sr.; Hailey Webb, Farragut, So.; Alyssa Adamo, Rossview, Fr.; Ella Tallent, Jefferson County, Jr.

170: Shelby Zacharias, Creek Wood, Sr.; Katie McNabb, Sale Creek, Sr.; Lily Chantler, Clarksville Northwest, So.; Isabel Petty, Tullahoma, Jr.

190: Ella Murphey, Hardin Valley, Fr.; Chukwuedom Odeigah, Collierville, Jr.; Ariyanna Anderson, Creek Wood, Jr.; Jamya Brewer, Rossview, Jr.

215: Justina Nikolao, Rossview, Jr.; Valerie Smith, McGavock, Jr.; Taliyah Autman, Hillsboro, Sr.; Emma Tucker, Collierville, Jr.

BOYS

Class A-AA

106: Ethan Uhorchuk, Signal Mountain, 8th grade; Porter Finstad, Gibbs, Jr.; Taylor Turner, Harpeth, Jr.; Sam Frank, Fairview, Fr.

113: Caleb Uhorchuk, Signal Mountain, So.; Leandre Danbey Jr., Greeneville, Jr.; Gregory Gomez, Martin Luther King, So.; Malik Wooten, Millington, Sr.

120: Andy Cable, Pigeon Forge, So.; Spencer Reep, Gibbs, Fr.; Gregory Mechpaz, Watertown, Sr.; Noah Shriner, Signal Mountain, Jr.

Leave a Reply

Your email address will not be published.